Automatická úprava PH vody

Chcete krištáľovo čistú vodu? Musíte filtrovať a dezinfikovať, nič iné nefunguje. Dezinfikovať možno najčastejšie chlórom alebo soľou. Menej často sa používajú aj iné systémy dezinfekcie - UV lampy, aktívny kyslík, atď. Aby bola aplikovaná chemikália účinná, musí mať voda v bazéne optimálnu hodnotu pH medzi 6,9–7,5.  Hodnota pH pod alebo nad uvedené rozmedzie značne oslabuje účinnosť dezinfekcie vody.

Ak nie je Váš bazén vybavený automatickým zariadením na meranie a úpravu pH, musíte pH merať ručne.  Pre kvalitu bazénovej vody je zásadné, aby ste pH merali často a pravidelne a v závislosti od výsledku sami dávkovali chémiu.

Zvážte zaobstaranie plne automatického systému, ktorý hodnotu pH meria automaticky sám pomocou špeciálnej sondy a v závislosti od výsledku dávkuje chémiu pre reguláciu hodnoty pH. Odpadne Vám tak práca s ručným meraním pH vody pomocou kvapôčkových testerov alebo papierikov.

Ideálnym riešením je spojenie automatickej úpravy pH s úpravňou slanej vody v bazéne. Bazén potom nepotrebuje Vaše pravidelné zásahy a stane sa tak takmer bezúdržbovým.

Pre automatickú úpravu pH vody v bazénoch sa používa tekutá chémia označovaná ako pH mínus, ktorá je vhodná pre tieto automaty. Asi sa pýtate, prečo zariadenie nepočíta s dávkovaním pH plus? Je to tým, že voda v bazéne má tendenciu prirodzene zvyšovať svoje pH a nie znižovať. S prirodzeným znižovaním hodnoty pH sa bežne nestretnete, prípravok pH plus teda potrebovať nemusíte.

 

MiniPH Amber - zariadenie na úpravu PH vody

Automatika na úpravu vody - MiniPH Amber

Konkrétne najlepšie skúsenosti v pomere cena/výkon, máme so zariadením Mini PH Amber, ktoré je jednoduché, spoľahlivé a plne dostačuje. Navyše v porovnaní s konkurentmi sa jedná o pomerne lacné zariadenie. Cena náhradnej sondy je v porovnaní s ostatnými zariadeniami  tiež priaznivá.

Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539