Bazén Claudie

Bazén Claudia

Náš najmenší bazén Claudie je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Bezpečné schodíky, dostatočná dĺžka pre plávanie i  rímsa pre začínajúcich plavcov.  V’rohu múdro umiestnené schodíky zaistia dospelým aj deťom bezpečný vstup do bazéna. Relaxujte, vyvádzajte s deťmi a vďaka dĺžke bazéna takmer päť metrov si v kombinácii s protiprúdom môžete dopriať aj kondičné plávanie.  Bazén je vhodný do malých a stredných záhrad.

od 3 040 EUR bez DPH

 • Celkový rozmer

  4,93 x 2,67 m

 • Vnútorný rozmer
  bez schodiska

  4,75 x 2,5 m

 • Hĺbka

  1,3 m

 • Objem vody

  13 m3

 • Váha bazéna

  270 kg

Popis bazéna

Bazén Claudie, rovnako ako všetky ostatné bazény Krajča, má odolný gélový povrch. Gélová vrstva umožňuje ľahké a rýchle čistenie bazéna. Povrch je tiež odolný proti silnému UV žiareniu, takže je aj po rokoch stálofarebné a odoláva ako slnečnému žiareniu, tak aj agresívnejšej bazénovej chémii. Bazéne neublíži ani slaná voda.

Teleso bazéna má vstavané rohové schodisko na vnútornej strane bazéna. Relaxovať a opaľovať sa môžete na pohodlnej relaxačnej lavici. Schodiská aj lavice sú z bezpečnostných dôvodov opatrené protišmykovou úpravou. Bazén Claudie je ukončený praktickým pochôdznym bazénovým lemom o šírke 10 cm. Po celom obvode bazéna vo výške 40 cm od dna je bezpečnostná rímsa, ktorú najviac ocenia deti, ktoré sa ešte len učia plávať.

Bazén môžeme vyhotoviť v jednej z troch farebných variantov - snehovo biela, jemne modrá a trendy piesková. Najžiadanejšia je dnes moderná piesková farba.

Bazény vyrábame nanášaním jednotlivých vrstiev laminátu. Výsledkom je dokonale hladký, pevný bazén bez zvarov, napojení alebo lepených častí. Zaoblené hrany  a absencia zvarov nedovolí zachytávanie nečistôt, takže údržba bazéna Vám po celý rok nezaberie veľa času. Na stenách bazéna sa chytá oveľa menej nečistôt ako na fólii alebo plaste, ľahšie tak bazén vyčistíte.

Bazén je vybavený vertikálnymi a horizontálnymi oceľovými výstužami, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazénu. Výstuž oceľovými jeklami zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce. 

Užite si svoj vysnívaný bazén na maximum a vyberte si z celého radu voliteľného príslušenstva, technológií a doplnkov, ktoré Vám nielenže dovolia bezstarostný odpočinok pri bazéne, ale tiež uľahčia jeho prevádzku a údržbu. Na všetky modely bazénov Krajča je možné nainštalovať protiprúd , osvetlenie alebo napríklad automatickú úpravu vody solinátorom.

Novo tiež ponúkame plne automatický systém s inteligentným riadením bazéna. Všetko môžete sledovať a ovládať cez internet.

Spočítaj si cenu!

Spočítajte si, koľko zaplatíte za bazén s kompletným príslušenstvom, dopravou a montážou. Stačí vyplniť krátky formulár.

Spočítaj si cenu

Výhody bazéna Claudie

 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Žiadne zvary, ostré hrany ani napojenia
 • Vhodné aj pre slanú vodu
 • Bezpečné schodisko
 • Relaxačná lavica
 • Nízky objem vody
 • Dlhá životnosť rádovo desaťročia
 • Bazény Krajča sú vhodné do exteriéru aj interiéru

Na stiahnutie

Výkopové a prípravné práce na inštaláciu bazéna Claudie (pdf)

 

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539