Bazén Florida

Bazén florida

Najkrajší a najväčší rodinný bazén z ponuky Bazény Krajča – veľkorysý vo svojej veľkosti a štýlovo čistý súčasne. Floridu ocenia predovšetkým deti, ktoré v bezpečnej hĺbke do 1,4 metra budú vyčíňať nekonečné hodiny. A až deti konečne vyženiete z vody, užite si s priateľmi poriadnu večernú párty. S bazénom Florida nebudete chcieť z vlastnej záhrady vystrčiť ani nos. 

od 5 160 EUR bez DPH

 • Celkový rozmer

  7,55 x 3,55 m

 • Vnútorný rozmer
  bez schodiska

  6,3 x 3,4 m

 • Hĺbka

  1,4 m

 • Objem vody

  30 m3

 • Váha bazéna

  490 kg

Popis bazéna

Bazén Florida, rovnako ako všetky naše bazény, majú odolný gélový povrch, ktorý sa ľahko čistí a udržuje. Používaná technológia je extrémne odolná aj proti silnému UV žiareniu, takže bazén ani po rokoch nebledne, naopak dlhé roky odolá ako slnečnému žiareniu, tak agresívnej bazénovej chémii. Vďaka odolnému povrchu môžete do bazéna Florida bez obáv použiť aj slanú bazénovú vodu a tým ešte umocniť blahodarný účinok vody na ľudský organizmus. Bazén je ukončený praktickým pochôdznym bazénovým lemom o šírke 10 cm. Môžete tak ušetriť za drahú lemovú dlažbu. Po celom obvode bazéna vo výške 40 cm od dna je bezpečnostná rímsa, ktorú najviac ocenia deti, ktoré sa ešte len učia plávať. Bazén je tiež ideálny na skákanie, šípky a rôzne vodné hry.

Pri výrobe bazéna sa na špeciálne tvarované formy nanášajú postupne vrstvy vysoko kvalitných materiálov. Výsledkom je absolútne hladká nádrž bez škár, zvarov, ostrých hrán a nerovností. Vďaka zaobleným hranám a hladkému povrchu sa na stenách bazéna nedržia prakticky žiadne nečistoty, takže údržba Vám zaberie len minimum času. 

Teleso bazéna má integrované moderné zaoblené schodisko na vonkajšej strane bazéna. Získate tak veľkorysý priestor na plávanie či radovánky detí, zatiaľ čo ostatní môžu na kraji v príjemne teplej vode relaxovať. Protišmyková úprava jednotlivých schodov je samozrejmosť.  Zažite dokonalú romantiku a vychutnajte si svoje šampanské pod nočnou oblohou len s decentne osvetleným bazénom a jemne bublajúci protiprúdom.

Bazén môžeme vyhotoviť v jednej z troch farebných variantov - snehovo biela, jemne modrá a trendy piesková. Najžiadanejšia je dnes moderná piesková farba.

Bazén je vybavený vertikálnymi a horizontálnymi oceľovými výstužami, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazénu. Vystuženie oceľovými jeklami zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.

Svoj vysnívaný bazén si užite na maximum. Ponúkame ohromné ​​množstvo voliteľného príslušenstva a technológií, ktoré Vám spríjemnia relaxáciu pri bazéne a tiež uľahčia jeho prevádzku a údržbu. Na všetky modely bazénov Krajča je možné nainštalovať protiprúd, osvetlenie alebo sofistikovanú úpravu vody solinátorom.

Novo tiež ponúkame plne automatický systém s inteligentným riadením bazéna, vďaka ktorému sa stane Váš bazén takmer autonómnym. Všetko môžete sledovať a ovládať cez internet.

Spočítaj si cenu!

Spočítajte si, koľko zaplatíte za bazén s kompletným príslušenstvom, dopravou a montážou. Stačí vyplniť krátky formulár.

Spočítaj si cenu

Výhody bazéna florida

 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Žiadne zvary, ostré hrany aniie napojenie
 • Vhodný aj pre slanú vodu
 • Románske schodisko s relaxačnou zónou
 • Luxusné rozmery bazéna
 • Bezpečný pre deti
 • Dlhá životnosť rádovo desaťročia
 • Bazény Krajča sú vhodné do exteriéru aj interiéru

Na stiahnutie

Výkopové a prípravné práce na inštaláciu bazéna Florida (pdf)

 

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539