Bazén Malorca

Bazén malorca

Bazén veľkorysých rozmerov s plnohodnotnou hĺbkou 1,5 metra. Má vstavané pohodlné rohové schodisko s relaxačnou lavicou, ktorú   ocenia nielen dospelí, ale aj deti ako báječné surfovanie. Svojou veľkosťou a hĺbkou je bazén Malorca vhodný ako na divoké detské radovánky, tak na kondičné plávanie. Odporúčame do stredných a veľkých záhrad. 

od 4 800 EUR bez DPH

 • Celkový rozmer

  6,7 x 3,4 m

 • Vnútorný rozmer
  bez schodiska

  5,4 x 3,3 m

 • Hĺbka

  1,5 m

 • Objem vody

  27 m3

 • Váha bazéna

  470 kg

Popis bazéna

Bazén Malorca, rovnako ako všetky ostatné bazény Krajča, má odolný gélový povrch, ktorý sa ľahko udržuje. Spoľahlivá ochrana proti silnému UV žiareniu a agresívnej bazénovej chémii zaisťuje stálofarebnosť a mechanickú odolnosť po desaťročia. V našich bazénoch môžete bez obáv používať aj slanú bazénovú vodu.

U Malorky rozhodne neprehliadnete krásne zaguľatené schodisko, ktorého súčasťou sú aj pohodlné relaxačné sedátka. Zaoblené rohy uľahčujú aj prúdenie bazénovej vody, čo bráni usadzovaniu nečistôt v rohoch bazéna.  Schodisko aj relaxačná zóna sú z bezpečnostných dôvodov opatrené protišmykovou úpravou. Bazén je ukončený praktickým pochôdznym bazénovým lemom o šírke 10 cm. Môžete tak ušetriť za drahú lemovú bazénovú dlažbu. Po celom obvode bazéna vo výške 40 cm od dna je bezpečnostná rímsa, ktorú najviac ocenia deti, ktoré sa ešte len učia plávať. Hĺbka 1,5 m je ideálna na skákanie, šípky a rôzne vodné hry.

Sklolaminátové bazény vyrábame špeciálnou technológiou, ktorú máme overenú na stovkách inštalácií viac ako 30 rokov. Vo výsledku získate tvarovo stály, ľahko ustaviteľný bazén s perfektne hladkým povrchom v troch farebných variantoch. Kvalita a odolnosť povrchu bazéna Vám zaistí ľahkú i  časovo nenáročnú údržbuNa stenách bazéna sa chytá oveľa menej nečistôt ako na fóliovom alebo plastovom bazéne, ľahšie tak bazén vyčistíte.

Nespornou výhodou sklolaminátových bazénov je ich životnosť. Naše prvé bazény sme vyrobili pred tridsiatimi rokmi a sú stále využívané.  Koniec koncov bazény Krajča vyrábame rovnakou technológiou, akou sa vyrábajú lietadlá či námorné lode.

Bazén môžeme vyhotoviť v jednej z troch farebných variantov - snehovo biela, jemne modrá a trendy piesková. Najžiadanejšia je dnes moderná piesková farba.

Bazén je vybavený vertikálnymi a horizontálnymi oceľovými výstužami, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazénu. Výstuženie oceľovými jeklami zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce. 

Neváhajte a vylepšite si svoj bazén modernými technológiami. Protiprúd, štýlové osvetlenie, niekoľko typov filtrácie, doplnky na údržbu bazéna či automatická úprava vody solinátorom - zbavte sa starostí a namiesto toho si užívajte vlastného luxusného kúpaliska.

Novo tiež ponúkame plne automatický systém s inteligentným riadením bazéna, vďaka ktorému sa stane Váš bazén takmer autonómnym. Všetko môžete sledovať a ovládať cez internet.

Spočítaj si cenu!

Spočítajte si, koľko zaplatíte za bazén s kompletným príslušenstvom, dopravou a montážou. Stačí vyplniť krátky formulár.

Spočítaj si cenu

Výhody bazéna Malorca

 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Žiadne zvary, ostré hrany ani napojenia
 • Vhodný pre slanú vodu
 • Priestranné schodisko
 • Relaxačná zóna
 • Hĺbka vhodná na potápanie a šípky
 • Povrch odolný voči mechanickému poškodeniu
 • Životnosť bazéna rádovo desaťročia
 • Vlastná výroba, doprava a montáž
 • Bazény Krajča sú vhodné do exteriéru aj interiéru

Na stiahnutie

Výkopové a prípravné práce na inštaláciu bazéna Malorca (pdf)

 

 

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539