Bazén Marcus

Bazén marcus

Praktický bazén pre rodinu s deťmi, ktorý ponúka dostatok priestoru ako pre vodné radovánky, tak pre relaxáciu. Súčasťou bazéna je aj impozantné schodisko s relaxačnými zónami, kde si môžete oddýchnuť. Bazén je obľúbený v rodinách, ktoré majú malú záhradu.

od 3 000 EUR bez DPH

 • Celkový rozmer

  6,1 x 3,44 m

 • Vnútorný rozmer
  bez schodiska

  4,4 x 3,25 m

 • Hĺbka

  1,3 m

 • Objem vody

  18 m3

 • Váha bazéna

  330 kg

Popis bazéna

Jednou z výhod bazéna Marcus je gélový, extra odolný povrch.  Tento typ bazénového povrchu je odolný voči UV žiareniu aj bazénovej chémii. Naša tridsaťročná skúsenosť z vývoja, výroby a inštalácií hovorí, že sklolaminátové bazény Krajča Vám vydržia desiatky rokov bez akýchkoľvek starostí. Hĺbka bazéna je ideálna pre deti, ktoré sa učia plávať. Dosiahnu nohami pohodlne na dno.

Pretože je bazén vyrobený z jedného kusu laminátu, nie je zváraný ani inak lepený, má absolútne hladké, prakticky bezúdržbové steny. Zaoblenie bazéna tiež uľahčuje cirkuláciu vody. Pri výrobe bazén vystužujeme špeciálnou rohožou av golieri naviac oceľovými jakľami. Tieto spevnenia majú zásadný vplyv na životnosť a tvarovú stálosť bazéna a samozrejme uľahčujú jeho inštaláciu. Ďalšou výhodou našich bazénov je praktický 10 cm široký pochôdzny golierPo celom obvode bazéna vo výške 40 cm od dna je bezpečnostná rímsa, ktorú najviac ocenia deti, ktoré sa ešte len učia plávať.

Bazén je vyrobený z jedného kusu. Nenájdete na ňom teda žiadne zvary, napojenie alebo lepené časti, ktoré by mohli do budúcna spôsobiť problémy. Vďaka zaobleným hranám a hladkým stenám sa na bazéne nedržia takmer žiadne nečistoty, takže sa ľahko udržuje a má vysokú mechanickú i chemickú odolnosť.

Teleso bazéna má integrované veľkorysé schodisko v románskom štýle. Je umiestnené na vonkajšej strane bazéna. Získate tak 4,5 m čistej dĺžky na plávanie a vodné radovánky, zatiaľ čo na schodíkoch zvyšok rodiny odpočíva. Pre Vašu bezpečnosť je schodisko vybavené protišmykovou úpravou.

Bazén môžeme vyhotoviť v jednej z troch farebných variantov - snehovo biela, jemne modrá a trendy piesková. Najžiadanejšia je dnes moderná piesková farba.

Bazén Marcus si skutočne užijú najmä rodiny s menšími deťmi, pre ktoré je svojou hĺbkou bezpečnejšie. A keď deti zaženiete po mnohých hodinách vodných radovánok spať, odporúčame zapnúť štýlové osvetlenie, naliať si do pohára šampanské a relaxovať pod nočnou oblohou. 

Zásadnou výhodou sklolaminátových bazénov je ich životnosť. Laminát vydrží desiatky rokov. Dôkazom sú naše prvé bazény stavané pred 30 rokmi, ktoré sú stále plne funkčné.

Bazén je vybavený vertikálnymi a horizontálnymi oceľovými výstužami, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazénu. Vystuženie oceľovými jeklami zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.

Bazény Krajča môžu byť inštalované ako v interiéri, tak v exteriéri. Ak ich zastrešíte, opäť si o niečo uľahčíte údržbu bazéna. Samozrejmosťou je široká škála doplnkových technológií. Inštalácia protiprúdu, romantického osvetlenia či automatickej úpravy solinátorom Váš bazén povýši na ešte luxusnejšiu úroveň. 

Novo tiež ponúkame plne automatický systém s inteligentným riadením bazéna, vďaka ktorému sa stane Váš bazén takmer autonómnym. Všetko môžete sledovať a ovládať cez internet.

Spočítajte si cenu!

Spočítajte si, koľko zaplatíte za bazén s kompletným príslušenstvom, dopravou a montážou. Stačí vyplniť krátky formulár.

Spočítaj si cenu

Výhody bazéna Marcus

 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Žiadne zvary, ostré hrany ani napojenia
 • Vhodný pre slanú vodu
 • Veľkorysá relaxácia zóna
 • Laminátový bazén Vám vydrží desiatky rokov
 • Bazény Krajča sú vhodné do exteriéru aj interiéru

Na stiahnutie

Výkopové a prípravné práce na inštaláciu bazéna Marcus (pdf)

 

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539