Bazén Nela

Bazén Nela

Nela je náš najpredávanejší bazén. Je perfektnou voľbou pre rodiny s deťmi.  Bazén je obdĺžnikového tvaru so schodiskom múdro umiestneným vo vnútornom rohu, čím na svojej záhrade ušetríte drahocenný priestor. Na plávanie tak využijete celú – takmer šesťmetrovú – dĺžku bazéna. Do bazéna Nela pokojne skočte aj šípku, o stenu sa neuhádžete. Hĺbka bazéna je komfortná pre plávanie, relaxáciu aj vodnú zábavu.

od 4 720 EUR bez DPH

 • Celkový rozmer

  6,2 x 3,1 m

 • Vnútorný rozmer
  bez schodiska

  5,9 x 2,9 m

 • Hĺbka

  1,4 m

 • Objem vody

  24 m3

 • Váha bazéna

  430 kg

Popis bazéna

Bazén Nela sa stane dominantou ako na malých, tak veľkých záhradách. Jedná sa o najpredávanejší a najobľúbenejší bazén. Je najviac oceňovaný pre svoje praktické rozmery a vhodne umiestnené schodisko.

Rovnako ako pri všetkých bazénoch Krajča, je súčasťou odolný gélový povrch, ktorý sa ľahko čistí a udržuje a navyše je odolný proti UV žiareniu a agresívnejšej bazénovej chémii, takže je aj po rokoch stálofarebný.  Bazén je vhodný aj pre slanú bazénovú vodu. 

Bazén je vyrobený z jedného kusu. Nenájdete na ňom teda žiadne zvary, napojenie či lepené časti, ktoré by v budúcnosti mohli prasknúť. Vďaka tomu môže bazén dosiahnuť životnosť napríklad aj 50 rokov. Vďaka zaobleným hranám a hladkému povrchu sa na stenách &bazénu neusadzujú nečistoty ani riasy, čo skracuje dobu údržby na minimum.

Bazén Nela má integrované rohové schodisko na vnútornej strane bazéna. Takáto dispozícia ponúka veľkorysý priestor na vyvádzanie i plávanie.  Na kondičné plávanie odporúčame dokúpiť protiprúd. 

Jednotlivé schodíky bazéna sú dostatočne veľké na relaxáciu. Po náročnom dni si nalejte niečo dobré a odpočívajte vo svojich súkromných kúpeľoch. Stavebnú prípravu zvládne naozaj každý aj svojpomocne. Bazén je ukončený praktickým pochôdznym bazénovým lemom o šírke 10 cm. Ušetríte tým za drahú lemovú dlažbu. Po celom obvode bazéna vo výške 40 cm od dna je bezpečnostná rímsa, ktorú najviac ocenia deti, ktoré sa ešte len učia plávať.

Bazén môžeme vyhotoviť v jednej z troch farebných variantov - snehovo biela, jemne modrá a trendy piesková. Najžiadanejšia je dnes moderná piesková farba.

Bazén je vybavený vertikálnymi a horizontálnymi oceľovými výstužami, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazénu. Vystuženie oceľovými jeklami zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.

Užite si svoj bazén čo najviac a doplňte ho o chytré technológie. Na všetky bazény Krajča sú pripravené na montáž protiprúdu, štýlového osvetlenia alebo automatickú úpravu vody solinátorom. Vytvorte si na vlastnej záhrade súkromný raj. 

Novo tiež ponúkame plne automatický systém s inteligentným riadením bazéna, vďaka ktorému sa stane Váš bazén takmer autonómnym. Všetko môžete sledovať a ovládať cez internet.

Spočítaj si cenu!

Spočítajte si, koľko zaplatíte za bazén s kompletným príslušenstvom, dopravou a montážou. Stačí vyplniť krátky formulár.

Spočítaj si cenu

Výhody bazéna Nela

 • Najobľúbenejší bazén rodín s deťmi
 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Žiadne zvary, ostré hrany ani napojenia
 • Vhodný pre slanú vodu
 • Prakticky orientované schodisko
 • Optimálne rozmery bazéna pre kondičné plávanie
 • Dlhá životnosť rádovo desaťročia
 • Bazény Krajča sú vhodné do exteriéru aj interiéru

Na stiahnutie

Výkopové a prípravné práce na inštaláciu bazéna NELA (pdf)

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539