spočítajte si cenu
za bazén, technológie, montáž a dopravu

1. Kliknutím vyberte bazén

Do kalkulácie automaticky zaradíme aj položky nevyhnutné na filtráciu vody - vratné trysky, skimmer a filtráciu vody. Budú tiež pripočítané tieto vopred definované položky - filtračný piesok, základná cena za vykonanie bežnej montáže a najpoužívanejšie inštalačné armatúry. V ponuke nebudú obsiahnuté stavebné práce, elektroinštalácia zariadenia a polystyrén ako podklad pod bazén. To si zákazník zaisťuje sám.

2. Kliknutím vyberte farbu

3. Zateplenie bazéna

Zateplenie stien bazéna prevádzame kvalitným XPS polystyrénom v hrúbke 3 cm, prípadné medzery utesňujeme studničnou penou. Zateplenie udrží vodu v bazéne dlhšie teplú a minimalizujete tak tepelné straty, čo oceníte hlavne v prípade, keď vodu ohrievate elektrickým tepelným zdrojom. Pred inštaláciou bazéna odporúčame zákazníkom položiť podlahový polystyrén pod bazén (nie je zahrnuté do cenovej ponuky).

4. Umiestnenie technológie

Pokiaľ požadujete k bazénu aj protiprúd, ten musí byť v nádrži v tesnej blízkosti bazéna umiestnený vždy. Pokiaľ sa rozhodnete do nádrže uložiť všetky vybrané technológie (filtrácia, salinátor, ...), volíme takú veľkosť šachty, aby sa tam vošlo všetko čo si vyberiete.

5. Automatická úprava vody

Najčastejšie riešenie pre dezinfekciu vody v bazéne je chlórovanie. Chlórová chémia má vysokú účinnosť voči baktériám a riasam. Výhodou je tiež ľahká manipulácia, veľký výber, a cenová dostupnosť. Je však nutné dôrazne strážiť správne dávkovanie. Pri prekročení sa totiž zvyšuje hodnota pH vody, chlór môže dráždiť pokožku a sliznice, a to aj u ľudí, ktorí normálne alergickými reakciami netrpia.

Systém slanej vody je šetrnejší ako voči pokožke, tak aj životnému prostrediu, nevyvoláva alergické reakcie, necítite z neho typický zápach, a pritom udržuje vodu krásne čistú. Dlhodobo je výhodnejšie investovať do systému slanej vody s automatickým dávkovaním PH. Bazén sa vďaka automatike stáva takmer bezúdržbovým.

6. Osvetlenie bazéna

Najrozšírenejším osvetlením je halogénové. Má síce vyššiu spotrebu (300 W) na jedno svetlo, ale na druhú stranu jeho zaobstaranie je najlacnejšie. Návratnosť u LED svetiel je dlhá. Ďalšou výhodou halogénového osvetlenia oproti LED svetlám je príjemné teplé žlté svetlo.

LED svetlá sú úsporné. Bohužiaľ aj napriek každoročnému zlacneniu sú oproti halogénovým svetlám stále drahšie. Výhodu môžu biele LED svetlá mať pre tých, ktorým sa páči ich studené svetlo.

Výhodu farebných LED je možnosť zvoliť si, akou farbou sa bazén rozsvieti. To je možné meniť jednoduchým vypnutím a zapnutím, a tak sa každý deň môžete rozhodnúť pre inú farbu a navodiť tak jedinečnú atmosféru.

7. Protiprúd

Protiprúd je vodná atrakcia, ktorá posunie kúpanie v bazéne úplne na inú úroveň. Protiprúd Vám dovolí si pohodlne zaplávať aj v malom bazéne - nahradí Vám tak plavecký bazén.

Protiprúdy od 50 do 70 m³/hod. sú vhodné ako atrakcie pre deti, skvelé masážne triská a môžete si v ňom aj voľne zaplávať.

Pre športové plávanie je vhodnejší výkon nad 85 m³/hod., kedy už si kondične zapláva celá rodina. Navyše tento protiprúd ponúkne aj to čo protiprúd so slabším výkonom.

8. Ohrev bazénovej vody

Klasický elektrický ohrev ohreje vodu veľmi rýchlo, ale ich prevádzka je drahá. Dnes sú nahradzované tepelnými čerpadlami, ktoré fungujú až 9x lacnejšie.

Bazénové tepelné čerpadlo je najvhodnejším spôsobom ohrevu bazéna spoločne so zastrešením bazéna. Tepelné čerpadlo slúži predovšetkým na jar a na jeseň, keď už na ohrev vody nestačí slniečko a zastrešenie. Cez leto je tepelné čerpadlo väčšinou vypnuté. Kvalitné jednotky vedia vodu aj chladiť, ak by sa prehrievali a Vy by ste hľadali chladnejšie osvieženie.

Pokiaľ si tepelné čerpadlo na začiatku nechcete kupovať hneď, ale chcete byť do budúcna pripravení, vyberte si z ponuky Prípravu na ohrev. Do systému potrubia sa medzi filtráciu a bazén vsadia 3 uzatváracie ventily, ktoré umožnia kedykoľvek ľahko pripojiť do okruhu ďalšiu technológiu bez toho, aby došlo k úniku vody, alebo iným komplikáciám.

9. Inteligentné riadenie bazéna APM

O svojom bazéne máte vždy dokonalý prehľad vďaka chytrej mobilnej aplikácii My Pool. Všetky funkcie bazéna môžete ovládať na diaľku. Bazén sám vie, čo má robiť. Po celodennej letnej záťaži sa sám dokonale vyčistí alebo doplní vodu.

Nemusíte sa starať prakticky o nič. Bazén funguje automaticky a spoľahlivo. Nechodíte nič kontrolovať ani nastavovať. Keď bazén niečo potrebuje, povie si sám a včas. Skôr, než to spoznáte na zhoršenej kvalite vody alebo poškodenej technológii.

10. Informácie o vás

Vaše osobné údaje využijeme len na komunikáciu s vami ohľadom upresnenia kalkulácie. Presnú adresu požadujeme len a iba na výpočet presnej ceny dopravy bazéna. Pokiaľ ste zo Slovenska, spočítame Vám cenu dopravy na dotaz. Do poznámky nám vložte čokoľvek čo máte na srdci, prípadne by ste chceli do ponuky pridať.

Pokiaľ máte záujem aj o ponuku zastrešenia môžete si ju nechať spočítať online a zadarmo na stránkach nášho partnera - spoločnosti Alupo.

Ihneď po odoslaní formulára vám zobrazíme kalkuláciu podľa zadaných kritérií. V prípade, že by ste čokoľvek potrebovali do kalkulácie doplniť alebo kalkuláciu akokoľvek upraviť, kontaktujte nášho bazénového špecialistu na telefóne +420 603 864 539.

Garancia kvality a Vašej spokojnosti

Pri výrobe používame tie najkvalitnejšie materiály zahraničných výrobcov a rokmi preverené know-how. Naše bazény sú úsporné a takmer bezúdržbové. Vydrží aj niekoľko desaťročí. Technológie pre bazény Krajča dodávame iba od osvedčených renomovaných výrobcov.

laminátové bazény za bezkonkurenčné ceny

Zaobstaranie bazéna nemusí zruinovať Váš rodinný rozpočet. Ako výrobcovia Vám ponúkneme bezkonkurenčnú cenu bazéna vrátane jeho dopravy a montáže.

český výrobca s 30-ročnou tradíciou

Sklolaminátové bazény vyrábame už od roku 1991. Sme rýdzo český výrobca s orientáciou na spokojného zákazníka. Príďte sa pozrieť k nám do Popic, radi zodpovieme všetky Vaše otázky.

Bazénový špecialista k dispozícii

Poradíme Vám s výberom vhodného tvaru bazéna aj technológie. Spracujeme nezáväznú ponuku a k dispozícii budeme aj po inštalácii Vášho bazéna.

Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539