ČO DÁŤ A NEDAŤ DO BAZÉNA?

Čo si zaobstarať?

V skratke - základom je teplá a čistá voda po celú sezónu. Základom každého bazéna by mala byť kvalitná piesková filtrácia, ktorá filtruje všetky nečistoty a do bazéna vracia krištáľovo čistú vodu. Ďalej odporúčame zariadenie na dezinfekciu bazénovej vody a úpravu slanej vody - solinátor. Starosť o správne pH vody v bazéne prenechajte zariadenie, ktoré je schopné pH merať a automaticky ich dávkovať. Ak chcete mať v bazéne teplú vodu čo najviac dní v roku, potom odporúčame zaobstarať si zastrešenie av prípade, že chcete sezónu ešte viac predĺžiť, potom odporúčame kvalitné tepelné čerpadlo. Súčasťou každého bazéna by malo byť bazénové svetlo, ktoré Vám spríjemní nočné kúpanie. Veľmi obľúbenou atrakciou je protiprúd, ktorý je schopný do istej miery nahradiť aj vzduchové perličky a navyše si vďaka nemu v bazéne kvalitne zaplávate. Ak sa nechcete starať o neustále manuálne vysávanie a odstraňovanie nečistôt z bazéna, kúpte si bazénový robotický vysávač, ktorý bazén vysaje za Vás. V prípade, že chcete ísť ešte ďalej a nechcete mať s bazénom vôbec žiadnu prácu, kúpte si inteligentné riadenie bazéna, pomocou ktorého môžete všetky bazénové technológie ovládať cez mobilný telefón, alebo to ponechať čisto na systémovej podpore.

Čo neodporúčame?

Medzi nadštandardné bazénové príslušenstvo patrí neuveriteľne pestrá škála masážnych panelov, vzduchovanie sedadiel, chrličov, vodných reproduktorov a podobne. Naše skúsenosti s takýmto bazénovým príslušenstvom sú približne také, že si majitelia bazéna prvý týždeň technológiu užívajú, ale postupne nadšenie vyprchá a bublinky na masážnej lavici zapnú maximálne hosťom raz ročne. Masážnymi triskami vo vode chladnejšie ako teplota ľudského tela si môžete Váš boľavý chrbát ešte viac zničiť. Na tieto účely je ďaleko bezpečnejšie a pre zdravie vhodnejšie, zaobstarať si vírivku. Výber bazénového príslušenstva zamerajte prevažne na to, aby Vám uľahčilo a spríjemnilo prácu s bazénom a pobyt v ňom. Nič iné nemá podľa nás zmysel.

Pri výbere príslušenstva do bazéna berte tiež do úvahy, že čím viac prestupov budete mať do bazénového telesa, tým je pravdepodobnejšie, že môže postupom času (napr. vplyvom mrazu) unikať voda z bazéna práve týmito prestupmi, kde sú napojené armatúry. Hľadanie takého poškodenia je potom zdĺhavé a niekedy vyžaduje aj obnaženie armatúry z vonkajšej strany bazéna. Nechceme vás však strašiť. Stáva sa to veľmi, veľmi, veľmi zriedka pri všetkých typoch bazénov.

Zákazníkom staviame bazény, ktoré im nezoberú všetok čas zložitou údržbou. Ak si prajete luxusnejšiu verziu bazéna a ak chcete mať s bazénom čo najmenej práce, zvážte automatický vysávač, tepelné čerpadlo, protiprúd a zastrešenie.

Prečítajte si podrobnosti o odporúčanom príslušenstve

Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539