Sme českým výrobcom laminátových bazénov

Naša spoločnosť Laminátové bazény Krajča s.r.o. je českým výrobcom luxusných sklolaminátových bazénov s viac ako 30 ročnou tradíciou. Bazény vyrábame vo výrobni na Južnej Morave v Popiciach už od roku 1991. Naše bazény patria k najkvalitnejším laminátovým bazénom na slovenskom trhu.

K bazénom dodávame všetko príslušenstvo - filtrácie, protiprúdy, salinátory, osvetlenie, chlorátory, UV lampy, tepelné čerpadlá atď. Bazény Vám dovezieme, nainštalujeme a zaškolíme Vás do jeho obsluhy. Poradíme Vám aj so zazimovaním a odzimovaním bazéna.

Laminátové bazény sú veľmi obľúbenou voľbou predovšetkým pre svoj luxusný vzhľad, rozmanitosť tvarov a dlhú životnosť, ktorú v našom prípade zaisťuje výroba laminátu z 8 vrstiev. Nenájdete na nich žiadne zvary, ostré hrany ani spoje.

V našej ponuke nájdete bazény 5 modelov v 3 farebných prevedeniach, ktoré uspokoja naozaj každého. Bazény sú tepelne a tvarovo stále, nekrehnú a sú veľmi odolné proti mechanickému poškodeniu.

Na kvalite, materiáloch, jednotlivých vrstvách a výrobných postupoch si nechávame záležať. Musíme vás upozorniť, že aj medzi výrobcami sklolaminátových bazénov sú nemalé rozdiely. Niektorí výrobcovia používajú na zvýšenie svojho zisku metódy aj technické riešenia, ktoré môžu spôsobiť do budúcnosti nemalé problémy. Ide najmä o nedostatočnú hrúbku steny, absenciu ochranných vrstiev laminátu, pokrivený vrchný lem, nekvalitná izolácia, chýbajúce oceľové výstuže či ich nahradenie drevenými, mene odolnými. Pri inštalácii môže dôjsť k pokriveniu bazéna alebo jeho stien. Ďalším javom ktorý často riešime je osmóza gélu v prvých rokoch používania konkurenčných bazénov.

Naše bazény pravidelne preverujeme a testujeme. Výrobný proces a technológie zdokonaľujeme, aby sme zákazníkovi ponúkli výrobok s bezproblémovou údržbou a dlhou životnosťou.

Pozrite sa na fotky z výroby a inštalácií

3 varianty farebného prevedenia za jednu cenu

Čo je to osmóza
a Ako jej predchádzame?

Osmóza spôsobuje pri nekvalitných bazénoch povrchovú vadu, ktorú poznáte ako „bazénové pľuzgieriky“. Nikto samozrejme stovky drobných hrčí na vnútornej stene svojho bazéna nechce. Navyše okrem nevzhľadnosti bazénovej pľuzgieriky časom spôsobí odlupovanie vrchnej vrstvy bazéna. Týmto neduhom trpia predovšetkým nekvalitné laminátové bazény, ktorým chýbajú zásadné bariérové ​​ochrany, alebo bazény, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné zložky alebo neboli dodržané výrobné postupy. Zo svojho bezúdržbového bazéna sa určite chcete tešiť niekoľko desiatok rokov a nie sa po dvoch rokoch trápiť s reklamáciou, brúsením steny alebo ďalšími stavebnými úpravami novo inštalovaného bazéna.


Niektorí výrobcovia vylepšujú svoje laminátové či keramické bazény pridaním tzv. 3D vrstvy, ktorá vytvára efekt trblietavej vody. Bohužiaľ "moderným" trblietavým povrchom svojho bazéna riskujete práve osmózu. Vzduchové bublinky môžu vzniknúť v nanášanej zmesi, a akonáhle sa raz bazénové pľuzgieriky objavia, nikdy sa už bazén nepodarí kvalitne opraviť. Preto výberu svojho sklolaminátového bazéna venujte starostlivú pozornosť. Je to investícia na niekoľko desiatok rokov.

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čoho sú zložené
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény sú vyrobené z 6–11 mm hrubého sklolaminátu a opatrené niekoľkými ochranami proti osmóze.

 • 1
  Prvou a najdôležitejšou vrstvou je transparentný GelCoat, ktorý sa aplikuje na formu (čiže kopyto) budúceho bazéna. GelCoat určuje vzhľad a farbu bazéna. Táto vrstva zaručuje 100% nepriepustnosť vody do ďalších vrstiev laminátu a zaisťuje tak ochranu proti chemikáliám a UV žiareniu.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvorí základnú ochranu proti osmóze a bublinkám na skelete bazéna.
 • 3
  Tretia vrstva je spevňujúca špeciálna vinylesterová živica (Epoxy Vinylester Barier Coat), ktorá nedovolí žiadne mechanické ani chemické poškodenie bazéna.
 • 4
  Štvrtá vrstva je zodpovedná za dlhoročnú životnosť bazéna. Tvorí ju niekoľko vrstiev sklenenej rohože a živice. Sklolaminátová rohož zosilňuje celú konštrukciu bazéna. Navyše sa laminuje ďalšia základová ochranná vrstva proti osmóze. Používa sa vinylester + sklené vlákno práškové 100g/m². Ďalej sa laminuje v 6 vrstvách isoftalová živica + sklené vlákno 375g/m².
 • 5
  Piata vrstva je zložená z vertikálnych a horizontálnych oceľových výstuh – jeklov – o veľkosti 60 x 20 mm, ktoré spevňujú bazénový golier a súčasne zosilňujú celkovú pevnosť a tuhosť bazéna. Výstuž oceľovými jekly zaisťuje, že bazén rýchlejšie a pohodlnejšie zabudujete do terénu. Ukončenie laminátového bazéna do goliera Vám navyše ušetrí ďalšie náklady za lemovú dlažbu a stavebné práce.
 • 6
  Šiesta vrstva v podobe finálneho ochranného náteru TopCoat zabraňuje nasákávaniu bazénového korpusu zvonku, a tým účinne zamedzuje vzniku bazénových pľuzgierikov - osmóze.
 • 7
  Siedmu vstvu tvorí zateplenie XPS polystyrénom. Bazénové zateplenie nie je nevyhnutné a niektorí zákazníci na ňom chcú ušetriť. Na základe našich 30 rokov skúseností Vám ich však rozhodne odporúčame. Zateplením bazéna predchádzate zbytočnému ochladzovaniu vody, predlžujete kúpaciu sezónu a predovšetkým dlhodobo ušetríte za energie vynaložené na ohrev vody.
Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539