Aké zvoliť osvetlenie bazéna?

Bazén na vlastnej záhrade je symbolom pohody a odpočinku. Vo dne v ňom vyčíňajú deti či dospelý trénuje fyzičku v protiprúde, ale večer chcete s pohárom v ruke pozerať z ticho bublajúce teplej vody na hviezdy. Svetlá vytvárajú atmosféru a to platí aj pre bazénové osvetlenie. Preto treba včas myslieť na to, že minimálne jedno svetlo by mal bazén mať. Aj tu platí, že treba myslieť dopredu. Ak sa svetlo nezabuduje do korpusu bazéna už pri výstavbe, neskôr to už nie je možné. 

Na osvetlenie bazéna ponúkame buď klasický halogén alebo technológiu LED. Halogénové svetlo má výkon 300 W a je medzi zákazníkmi najobľúbenejšie pre svoju jednoduchosť, svetelný tok a farbu (teplejšia žltá). Halogénové svetlo je aj o niečo lacnejšie.  Ak však máte radi rôzne farebné symfónie, máme pre Vás viacfarebné LED svetlo, u ktorého môžete voliť rôzne farby pomocou vypínača.

Osvetlenie bazéna bielym svetlom

Ako halogén, tak LED svetlá ponúkame vrátane nevyhnutného bezpečnostného transformátora. Žiadne dodatočné príplatky za inštaláciu či prácu na Krajči nehrozia. Rokujeme s Vami vždy otvorene. Osvetlenie bazéna je doplnková záležitosť a záleží len na Vás, či si ich zaobstaráte. Podrobne popíšeme všetky 3 systémy, ktoré sú dnes k dispozícii:

Halogénové osvetlenie

Cez všetok technologický vývoj je stále najrozšírenejším halogénové osvetlenie. Je pravda, že má najvyššiu spotrebu až na 300 W na jedno svetlo. Ale na druhú stranu má najlacnejšiu obstarávaciu cenu. Napriek tomu, že sa mnoho predajcov snaží svojich zákazníkov presvedčiť o úsporách LED svetiel, je návratnosť „liadok“ stále relatívne dlhá, a to aj 15 rokov. Oproti LED osvetleniu je veľkou výhodou halogénového teplota svetla, halogény vydávajú príjemné teple žlté svetlo, ktoré večer neprebíja tmu, ale vytvára harmonickú atmosféru plnú romantiky.

Biele LED svetlo

LED svetlá sú v prevádzke veľmi úsporné a to až 10x oproti halogénovému osvetleniu. Napriek tomu, že sa ich cena kontinuálne znižuje, sú oproti halogénovým svetlám stále dosť drahá a majú nižšiu svietivosť (počas svojej životnosti môžu stratiť až 20% svojej svietivosti). Ak si prajete dosiahnuť rovnakú svietivosť ako halogén, čakajú Vás neúmerne vyššie náklady na obstaranie. Niektorí zákazníci volia biele LED svetlá, pretože sa im páči studené a ostrejšie svetlo. Dlhodobo možno povedať, že LED osvetlenie šetrí oproti halogénovému riešeniu 85–90 % prevádzkových nákladov na osvetlenie bazéna.

Farebné LED svetlo

Rovnako ako u bielych LED diód sa v prípade farebných LED svetiel nedá hovoriť o ekonomicky výhodnejšom variante. Ale oproti bielym „ľadkám“ majú jednu podstatnú výhodu: volíte si, akou farbou sa Váš bazén rozsvieti a pokojne to môže byť každý deň iná. Farebné svetlá LED pobavia deti a obvykle očarí každú návštevu. Skvelá voľba pre večierky a párty.

Opäť platí, že LED svetlá šetria až 85–90 % prevádzkových nákladov oproti halogénovému riešeniu. Môžete si vybrať z 16 rôznych režimov mixovaných farieb, ktoré kontrolujete spínačom alebo v prípade drahších modelov diaľkovým ovládačom. Diaľkové ovládače však mávajú dosah okolo 5 m, čo môže byť málo.

Ak váhate nad budúcou údržbou bazénového osvetlenia, nemusíte si robiť starosti. Poškodenú žiarovku je možné vo väčšine bazénových svetiel vymeniť bez toho, aby ste museli odpúšťať vodu. Kvalitné bazénové svetlá sú osadené vo vodotesnom púzdre a samotná žiarovka ešte vo vodotesnom vrecku. Tú je možné na predĺženom kábli vybrať nad hladinu a žiarovku alebo LED svetlo ľahko vymeniť.

RGB osvetlenie bazéna

RGB LED osvetlenie bazéna vrátane príslušenstva

Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539