Zastrešenie bazénu

Na zastrešenie bazéna sa časom odhodlá prakticky každý majiteľ laminátového bazéna. Zjednoduší si tým totiž údržbu bazéna, výrazne zlacní jeho prevádzku a predĺži kúpaciu sezónu o ďalšie mesiace. Zastrešenie bazéna prinesie tieto zásadné výhody:

  • jednoduchšia údržba bazéna
  • jednoduchšia a lacnejšia údržba kvality vody
  • predĺženie kúpacej sezóny o mesiace
  • ochrana pred lístím a hmyzom
  • menšie množstvo chémie
  • lacnejší ohrev vody vďaka solárnemu zisku
  • stála teplota vody
  • zastrešenie bráni odparovaniu vody
  • užívate si vodný relax, či už vonku prší alebo fúka

Popri vyššie uvedených argumentoch pre zastrešenie musíme spomenúť ešte bezpečnosť. Zastrešením bazéna s uzamykateľným vstupom zaistíte bezpečie svojich detí, vnúčat a domácich miláčikov. Ochranu bazéna zastrešením oceníte aj v zime. Chráni bazén pred mrazmi a tepelnými výkyvmi a tým výrazne predlžuje jeho životnosť.

Že zastrešenie zaistí teplejšiu vodu, vie každý, kto bol niekedy v skleníku. Ale vedeli ste o koľko? Zastrešením bazéna sa teplota vody zvýši o 6 až 8 °C. Schválne, skúste si spočítať, koľko vďaka slnku ušetríte za ohrev vody.

VÝHODY NÍZKYCH, STREDNÝCH A VYSOKÝCH ZASTREŠENÍ

Nízke zastrešenia

Nízke zastrešenie len niekoľko decimetrov nad úrovňou bazéna ľahko prehliadnete, často ich zákazníci volia práve preto, aby vizuálne nenarušili kompozíciu svojej záhrady. Bohužiaľ nízke zastrešenie je vzhľadom k svojmu tvaru a prepracovanejším riešeniam statiky drahšie ako stredné zastrešenie.  

Navyše skúste si predstaviť, ako v bazéne s extra nízkym zastrešením plávate. Nie je to ten najpríjemnejší pocit, však?  

Nízke zastrešenie bazéna
Stredné zastrešenie bazéna

Stredné zastrešenie

Rozumný cenový kompromis. Najbežnejšie zastrešenia majú klasický oblúkový profil. Bazénu s orientačnou veľkosťou 6 x 3 metre zodpovedá zhruba výška 100 až 150 cm. Umožňujú komfortnejšie kúpanie aj pri zatvorenom kryte. V zime tiež lepšie odolávajú snehu a mrazu. Sú cenovo najdostupnejšie zo všetkých typov zastrešení.

Vysoké zastrešenia

Bazény s vysokým podchádzajúcim zastrešením sú vlastne alternatívou mestským kúpeľom. Keď sa Vám už nechce kúpať, odpočívate na lehátku pri bazéne a pozorujete ostatných členov rodiny, ako vyvádzajú.  Všetci spolu. Rodina.

Obrovskou výhodou vysokého zastrešenia je samozrejme dĺžka kúpacej sezóny.  Začínate skoro na jar a končíte napríklad aj v novembri. Treba spomenúť aj skúsenosti majiteľov – zastrešený bazén znamená prakticky bezúdržbový bazén.

Vysoké zastrešenie bazéna

Zastrešenie bazéna dodáva firma Alupo s.r.o., ktorá vyrába kvalitné zastrešenie na mieru Vášmu bazénu za rozumnú cenu. Viac informácií na webových stránkach alupo.cz.

Kalkulácia zastrešenia zadarmo

Laminátové bazény Krajča

Zavolajte nám!

Poradíme Vám s výberom bazéna, vhodného bazénového príslušenstva aj zastrešenia.

Nebojte sa nás opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma.

Volajte bazénového špecialistu

+420 603 864 539